0%
100%

PODPORNA IKT NA ŠTUDIJU

Spoštovani študenti!
 

Vljudno vas vabimo k izpolnjevanju ankete o uporabi podpornih informacijsko komunikacijskih tehnologij pri študiju, ki jo je pripravila raziskovalna ekipa Univerze v Ljubljani. Anketa je del aktivnosti projekta "Dostopnost storitev in rešitev IKT podprtega pedagoškega procesa na UL - Orodjarna".

Podporna računalniška informacijsko komunikacijska tehnologija (podporna IKT) osebi s posebnimi potrebami močno olajša ali omogoča izvajanje neke naloge, aktivnosti. Podporna IKT za osebe s posebnimi potrebami je lahko splošno dostopna IKT tehnologija (npr. prenosni računalnik, snemalnika zvoka na mobilnem telefonu, telekonferenčni sistemi) ali specifična IKT, ki je namensko pripravljena za osebe za posebnimi potrebami (npr. prilagojena tipkovnica, program za pretvorbo besedila v govor).

Namen zbiranja podatkov je pridobiti informacije o tem, katere podporne IKT tehnologije in na kakšen način uporabljate študenti. Anketa vključuje različna vprašanja o pomenu podporne IKT in vaši uporabi IKT za premagovanje izzivov s katerimi se srečujete pri študiju. Informacije nam bodo v pomoč pri oblikovanju univerzitetnega podpornega sistema, ki bi omogočal vam, študentom, večjo dostopnost študija.

Sodelovanje v raziskavi vam ne prinaša nobenih tveganj, posebnih koristi ali nadomestil. Vaše sodelovanje v raziskavi je v celoti prostovoljno in ga lahko kadarkoli in prekinete brez posledic. V anketi boste ostali anonimni, vaša identiteta v nobenem primeru ne bo razkrita, pri čemer bomo storili vse, da zaščitimo vašo zasebnost. Javno bodo objavljeni in dostopni bodo le skupinski rezultati.

Predvidoma boste za izpolnjevanje ankete potrebovali 15 minut.
 


Za vsa dodatna vprašanja lahko pišete na e-naslov: janja.kosir@pef.uni-lj.si.

 

S klikom na tipko naprej jamčite, da ste izjavo prebrali in ste dobili priložnost za postavitev vprašanj v zvezi z raziskavo. Potrjujete svojo privolitev za udeležbo v opisani raziskavi ter dovolite uporabo zbranih podatkov v pedagoške in znanstveno-raziskovalne namene.
 

Že v naprej se vam zahvaljujemo za vaše dragoceno sodelovanje.
 

Ekipa projekta: Andrej Košir, Mitja Podrekar, Milena Košak Babuder, Janja Košir, Mojca Poredoš, Nika Jenko, Ana Bezenšek in Marko Papić