0%
100%

Spoštovani.
 
V sodobnem času se je utrdilo zavedanje, da dobrini, kot sta varnost in varno počutje nista več izključna odgovornost države. Vedno močnejše je zavedanje, da so tudi lokalne oblasti (so)odgovorne za zagotavljanje varnosti lokalnih skupnostih. 

Lokalne oblasti v kontekstu zagotavljanja varnosti pomembno vplivajo tudi na razvoj trajnostnih mest in skupnosti s spodbujanjem različnih pobud za varnost skupnosti in zagotavljanjem, da se vsi člani skupnosti počutijo varne v svojih bivanjskih soseskah. 

V okviru raziskave, ki jo izvajamo na Fakulteti za varnostne vede Univerze v Mariboru z vidika vpetosti lokalnih skupnosti v zagotavljanje varnosti, smo pripravili vprašalnik, ki je vezan na vsebine pametne policijske dejavnosti v okviru pametnih in varnih skupnosti.

K sodelovanju v raziskavi smo povabili predstavnike občin in strokovnjake, ki so v lokalnih skupnostih odgovorni za upravljanje projektov, razvoj in zagotavljanje varnosti. Vaše sodelovanje je popolnoma prostovoljno. Anketa je anonimna, zagotavljamo vam varovanje zasebnosti in tajnost vaših odgovorov, izpolnjeni vprašalniki ne bodo posredovani tretji osebi. Podatki bodo zgolj v zbirni obliki uporabljeni pri raziskovalnem delu. Moška spolna slovnična oblika je uporabljena za ženski in moški spol.
 
SOGLASJE ZA SODELOVANJE V RAZISKAVI, UPORABO PRIDOBLJENIH INFORMACIJ IN HRAMBO: Z izpolnitvijo vprašalnika potrjujem svoje strinjanje, da se podatki shranijo v anonimizirani obliki v raziskovalni organizaciji, da se jih lahko obdeluje za raziskovalne namene in anonimizirane objavi v znanstvenih ali strokovnih publikacijah oziroma v raziskovalnem poročilu.
 
Zahvaljujemo se vam za sodelovanje. Za vsa vprašanja smo vam na voljo na elektronskih naslovih: branko.lobnikar@um.si in kaja.prislan@um.si